Dizajntrh – nákupy stylově, hravě a s nápadem

Ať se nám to líbí nebo ne, čas nemilosrdně běží a opět se nám blíží Vánoce. Ve většině z nás, jen samotné slovo vyvolá mrazení v zádech a urputně se snažíme najít své seznamy s nákupy a úkoly, které do onoho štědrovečerního dne musíme ještě splnit. Nechcete radši chvíli zvolnit, vypustit všechny stresové spouštěče a v klidu se naladit na tento kouzelný čas? Pokud jste milovníky hravé invence a neotřelých nápadů, máme pro vás skvělý tip na odpočinkový a zábavný víkend.


Zanechte na chvíli předvánočního úklidu a přípravy cukroví, ono vám nic neuteče. Pojďte s námi probádat tajemství „dizajnových“ kousků na akci s příznačným názvem Dizajntrh.  A to 18.–19. 11. 2016 v industriálním zázemí Pevnosti poznání v areálu Korunní pevnůstky v Olomouci. Akce proběhne od 10:00–19:00. Vstupné je 20 Kč a pro děti do 15 let je vstup zcela free.

A oč vlastně jde? Jedná se o unikátní prodejní přehlídku, která si dala za úkol přiblížit široké veřejnosti pojem design. Budete moci nahlédnout pod pokličku více než 60-ti českým a slovenským tvůrcům. V rámci celé akce budou fungovat také workshopy a dílničky a uskuteční se filmové promítání pod taktovkou olomouckého Pastiche Filmz. Organizátorky samozřejmě myslely také na to, že při dobré zábavě vyhládne a postaraly se o občerstvení.

„Myšlenku uspořádat tuto akci měla Áňa Jílková, organizátorka a zároveň majitelka zavedeného olomouckého krámku s nezávislou tvorbou FLOP shop už dlouho. Zásadní byl impuls od kamaráda, který nám loni na podzim řekl o prázdné industriální hale, která by byla ideální pro uspořádání něčeho takového. Z haly sice sešlo, ale my jsme se toho nápadu chytly a rozhodly se to dotáhnout do konce“ praví s úsměvem jedna z hlavních organizátorek Michaela Balarinová.

Pokud, stejně jako my, řešíte každoroční dilema a věčnou svízel s nápady na super vánoční dárky, tak pro vás máme řešení! Na své si zde přijde opravdu každý, jen posuďte sami. Michaela Balarinová pokračuje:

„Dizajntrh přinese mix značek – od těch mladých a “ulítlých” až po náročnější design, za který si právem musíte připlatit. Moc nás potěšila například účast výrobců krásných domácích houpaček Houpací prkno, slovenského koncept storu Miestni, který sdružuje skvělé slovenské značky, tradičních Meteodomečků, které si všichni pamatujeme od babiček a v neposlední řadě taky početného zástupu prodejců z Olomouckého kraje – za ně jmenujme třeba skvělou přírodní kosmetiku Caltha“.


Tak s sebou vezměte kamarádky, děti, tatínky, tetičky i babičky nebo náhodné pocestné a společně nasedněme na vlnu designu!

Veškeré informace naleznete zde: http://dizajntrh.cz/

SDÍLET
Předchozí článekAndělé všude kam se podíváš
Další článekModerní architektura v historické Olomouci – projekt SEFO
Absolventka Střední školy sociální péče a služeb v Zábřehu (obor: Humanitárně výchovná činnost). V současnosti studuje na Univerzitě Palackého v Olomouci speciální pedagogiku pro 2. stupeň ZŠ a střední školy a výtvarnou tvorbu se zaměřením na vzdělávání. "Předmětem mé práce je umění v jeho ryzí, surové podobě, a také skutečnost, že žít na světě je leckdy také velké umění. Zachycovat jedinečné momenty lidského bytí, hledání smyslu, radosti v tvůrčím konání a nacházení nových cest ve spletité síti života."