1. ročník Cyklozávodu za památkami Olomouce

V úterý 29. dubna 2014 proběhl první ročník Cyklozávodu za památkami Olomouce, který pořádal spolek StuArt ve spolupráci s Bajkazylem. Závodu se zúčastnilo 49 jezdců, z nichž každý dojel úspěšně do cíle. Každý po individuální trase objel pět významných pamětihodností města, kde zodpověděl vědomostní otázku týkající se dané památky. Konkrétně byly vybrány následující body: Klášter Hradisko, Vila Primavesi, Husův Sbor, kostel sv. Cyrila a Metoděje v Hejčíně a kavárna Fontána.

 

Již od rána počasí akci přálo, start závodu byl stanoven na 17. hodinu pro muže a pro ženy v 17:10. Vyjíždělo se z nádvoří W7, kde bylo pro závodníky připravené malé občerstvení zdarma.

 

 

 

Po odpočtu startu se do olomouckých ulic rozjelo 24 kluků a 25 dam, kteří se snažili v co možná nejkratším čase získat pět povinných křížků na jednotlivých check-pointech. Každý se musel potýkat se zákeřnými otázkami a vybrat si jednu z možných odpovědí A B C D. Pro většinu se jednalo o velkou neznámou, z toho důvodu si mimo jízdu na kole i zaběhali či zadřepovali.

 

Cíl závodu s následnou afterpárty se uskutečnil na Korunní pevnůstce, kde od sedmé hodiny večerní probíhalo i slavnostní vyhlášení vítězů rektorem UP Jaroslavem Millerem. Ten věnoval třem nejrychlejším dívkám a mužům hodnotné ceny darované sponzorem závodu FDF Bike shopem, zároveň si každý z šestice odnesl na památku diplom a stylovou medaili.

 

Od osmi hodin pak začala oficiální afterpárty závodu. Na koncertu jako první vystoupil hudebník Kittchen, kterého následně vystřídala pražská kapela Lealoo.

 

 

 

 

Mezi jednotlivými vystoupeními proběhla avizovaná slosovatelná soutěž pro závodníky o kolo věnované Bajkazylem, vítězem se stal Tom M., který měl z výhry neskrývanou radost. Akce skončila po desáté hodině, kdy se všichni účastnící rozešli poklidně domů.

 

 

 

 

Pro další ročník je laťka postavena velmi vysoko, vzhledem k výborné organizaci na jednotlivých check-pointech, krásnému počasí a spokojenosti závodníků. Proto se již teď velmi těšíme, až se s vámi znovu setkáme!

 

Nejrychlejšími jezdci prvního ročníku byli:

– za ženy:

1. Veronika Bláhová (27:05)

2. Iveta Pagáčová (27:30)

3. Martina Binková (28:00)

– za muže:

1. Petr Novák (21:00)

2. Pavel Kubeš (22:00)

3. Aleš Pátek (22:30)