Tereza Pašková: Domovu daleko, srdci blízko

Po dlouhých měsících nemožnosti dělat výstavy „face to face“ spolek Studium Artium opět organizuje výstavu naživo. Jedná se o fotografickou výstavu Terezy Paškové – Domovu daleko, srdci blízko. Dne 29. 9. 2021 v 16:30 proběhne v UPointu vernisáž a výstava potrvá do 31. 10. 2021. Kurátorkou výstavy je Tereza Holoubková.

Přibližme si autorku, abychom věděli, na co se těšit. Tereza Pašková (*1994), původem z Ostravy, je čerstvou absolventkou magisterského studia Zoologie na Přírodovědecké fakultě UP, kterému předcházelo bakalářské studium Biologie a ekologie. Díky studiím, pedagogickému minimu a vlastnímu úsilí získala možnost vyjet do zahraničí na řadu stáží. Jejím prvním několikadenním výjezdem byl pobyt na Ukrajině v Charkově, kde pomáhala na záchranné stanici netopýrů. Další rok získala stáž na Bali u organizace Greenboks.org, kde s dalšími stážisty tvořila environmentální program pro děti zabývající se změnou klimatu. V letošním roce vyjela na tříměsíční stáž do Řecka, kde se věnovala mořské biologii v organizaci „Archipelago Institute of Marine Conservation“.

Fotografování jí bavilo od dětství, kdy byl jejím hlavním vzorem její táta Eduard. Médiu fotografie se však začala více věnovat až během studií na vysoké škole. Fotografii bere jako nástroj k zachování vzpomínek a předání zprávy či myšlenky dalším lidem. Na výstavě bude prezentován výběr fotografií ze zahraniční stáže na Bali, které zachycují život místních obyvatel v kontrastu s turisticky oblíbenými destinacemi.

SDÍLET
Předchozí článekCelej výlet nestál za nic.
Další článekBuď tak hodná a přines mi kalhoty
Absolventka magisterského studia na Katedře dějin umění Univerzity Palackého v Olomouci. Čtyři roky pracovala jako vedoucí a kurátorka dvou soukromých galerií v Olomouci. V současné době ji zastihnete v Muzeu Komenského v Přerově, kde pracuje jako edukátorka a v Muzeu umění Olomouc na oddělení dokumentace v rámci Norských fondů. Zabývá se především regionálním uměním valašského kraje, současnou olomouckou výtvarnou scénou, českým sochařstvím mezi lety 1948-1989 a architekturou 20. století.