Bylo nebylo, van Gogh, Monet, Renoir… nezapomenutelný zážitek

Rádi bychom Vám představili multidimenzionální výstavu impresionismu, pointilismu a kubismu, která probíhá v Praze ve Foru Karlín do 1. 8. 2021. Je to nezapomenutelný zážitek. 

Je těžké Vám popsat ten prvotní pocit, když vejdete do sálu a kolem vás ožívají nejlepší díla velikánů v plné kráse. Výstava představuje tvorbu Vincenta van Gogha, Clauda Moneta, Augusta Renoira, Bohumila Kubišty, Edgara Degase a Paula Signaca a jejím producentem je Serge Grimauxe. Nechejte se unášet odstíny barev, které přispívají Vaší představivosti.

Smyčka trvá zhruba 40 minut, kdy v průběhu sledujete Degasovu Taneční třídu a Taneční foyer v opeře Le Peletier, Monetovy Bílé lekníny a Na Loďce v Giverny, Vincentovu Hvězdnou noc a Polední odpočinek, Signacův Přístav v Saint-Tropez, Renoirovu Zábavu v Moulin de la Galette a Kubištovu Meditaci či Svatého Šebestiána. Zcela upřímně pouhých 40 minut Vám opravdu nestačí na to, abyste pobrali kouzlo všeho kolem, a nevadí, když se tam zdržíte o hodinu déle a jen tam tak sedíte a vychutnáváte si příval barev v doprovodu kouzelné hudby a jemných tónů. Zaslechnout můžete Fryderyca Chopina a jeho Nocturne op. 9 No. 2, skladbu Gaspard de la Nuit od Maurice Ravela, Clauda Debussyho a jeho Suite Bergamasque či Claire de lune, ale také další mistry hudby 19. století. 


Taktéž po technické stránce musím složit poklonu, protože udělat na 2000 m2 s 30 laserovými projektory a 3D zvukem tak neuvěřitelnou podívanou, muselo dát obrovskou práci. Jediné, co bylo pro mě menším negativem, je fakt, že smyčka mohla být o pár obrazů delší. Ve chvíli, kdy jsem čekala na svůj oblíbený obraz a on se neobjevil, jsem byla trochu zklamaná, ale ne natolik, abych si představení dál nevychutnala.

Výstavu Vám celá redakce vřele doporučuje. Je to neuvěřitelná podívaná a věříme, že si ji užije i úplný lajk ve světě umění. Kdybyste nestihli výstavu u nás v ČR, tak je k vidění i celoročně v Amsterdamu.